Čiba Sport

Brněnská laťka

foto prezentace
langthis!
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Brněnská laťka Alfa Helicopter pro Míšu Hrubou a Jardu Bábu.

Jubilejní 20. ročník Brněnské laťky Alfa Helicopter  je již minulostí a v nákupním centru Olympia proběhl večer plný kvalitních skoků, tanečního a hudebního vystoupení a diváci měli možnost vzhlédnout nejlepší atlety Jihomoravského kraje za rok 2014.  Od 16.30 hod, se rozpoutaly souboje v národním závodě žen a v této  soutěži  potvrdila roli favoritky domácí Míša Hrubá, když v kvalitním souboji s druhou ženou průběžných evropských tabulek ve víceboji  Eliškou Klučinovou svedla velký souboj o vítězství¨, když  vše se rozhodlo ne výšce 185cm, kde Míša předvedla výborný skok a překonala tuto výška na první pokus, když Eliška Klučinová potřebovala na této výšce tři pokusy. Další postupná výška po domluvě obou závodnic byla hranice nového českého dorosteneckého rekordu 190cm a Míša během jednoho týdne atakovala třikrát hranici světové extratřídy, když pouze dva dny před Brněnskou laťkou pokořila v Třinci český dorostenecký rekord výkonem 189cm a v nákupním centru Olympia jen velice lehce obě závodnice shazovaly 190cm. Velmi dobrou formu předvedla i tréninková kolegyně Míši Eliška Buchlovská, když předvedla  kvalitních 177cm a obsadila celkové 3.místo a před HMČR je v dobré formě.
Mezi muži sice startovní pole prořídlo díky zraněním a nemocem, ale přesto na startu nechyběly největší hvězdy a to Jaroslav Bába a šestý z ME Tihomír Ivanov.  Tito dva nakonec svedli souboj o celkové vítězství, když Jarda prokázal dobrou formu a přenesl se přes výšku 225cm a tímto výkonem si zajistil vítězství na jubilejním 20.ročníku Brněnské laťky Alfa Helicopter, když na druhém místě skončil bulharský reprezentant Ivanov, který skákal do výška 222cm bez jediné opravy a stop mu vystavila výška 225cm a stejný výkon předvedl na třetím místě japonský reprezentant Hiromi Takahari . Pro domácí fanoušky byl rozhodně dobrou vizitkou výkon Martina Heindla, který skončil těsně pod stupni vítězů, když překonal kvalitních 218cm a pouze lehce shazoval hranici limitu na HME v Praze 222cm. Martin se již dvakrát v halové sezóně pokoušel splnit limit na HME a jsem přesvědčen, že buď v sobotu ve Vídni  a nebo na HMČR v Praze tento výkon padne a Martin bude společně s Míšou hájit barvy našeho oddílu na HME.
V dopoledních hodinách proběhly soutěže žactva a našim nejmladším se dařilo, když v kategorii starších žáků předvedl osobní rekord 176cm Eliáš Urban a obsadil druhé místo.
Mezi  mladšími žákyněmi potvrdily roli favoritek Klárka Krejčiříková, které zvítězila výkonem 155cm a na druhém místě skončila Adéla Minaříková výkonem 152cm. Mezi staršími žákyněmi  se umístila na druhém místě Veronika Vallová výkonem 157cm a těsně pod stupni vítězů skončila Lucka Sedláčková výkonem 146cm. Výborné výkony zaznamenali naši dorostenci v soutěži mužů B, když výrazně si vylepšil osobní rekord Vilém Stráský, který se vylepšil až na 189cm a za ním se vytáhl i Filip Slouka, který si vylepšil osobák až na 184cm a stejný výkon předvedl náš nejlepší oštěpař ČR Jirka Kučera. V juniorech se před HMČR blýskl i junior Martin Šípek, který překonal výšku 192cm a obsadil druhé místo.   
Velká gratulace našim za předvedené výkony a umístění.
Č.

Výsledky závodů najdete zde...

11.02. 2015, 08:04


Copyright © Cibasport.cz 2011