Olympie viděla skvělou výšku i s Ladou Pejchalovou!!

Celá středa patřila v Olympii skoku vysokému a tak od samého rána se skákalo o titul přeborníků Jihomoravského kraje v žákovských kategoriích a vše vyvrcholilo mezinárodním závodem žen, když bohužel z důvodu nemoci se omluvila jedna z favoritek Ana Šimič a viróza postihla i naši nejlepší vícebojařku a desátou z MS Elišku Klučinovou a tak nakonec nastoupilo v zaplněné Olympii jedenáctka výškařek z osmi států světa, když ve startovním poli již nastoupila i nová akvizice v naší skupině Lada Pejchalová, která se představila brněnskému publiku tím nejlepším způsobem, když po přivítání představili statutárního města Brna a Jihomoravského kraje se Lada odvděčila letošním nejlepším výkonem 186cm v nabitém startovním poli vybojovala výborné 3.místo, když tento výkon ji katapultoval do první třicítky světových průběžných tabulek. Pro mně jako trenéra byl velice důležitý moment, když po dvou nezdařených pokusech jsme si nechali poslední pokus na výšku 190cm a rozhodně Lada předvedla, že tato výška nebude v brzké době problém. Druhou naší zástupkyní byla nejmladší účastnice v historii Brněnské laťky a jedna z velmi kvalitní skupiny žákyň Luca Šarafínová, která po dopoledním osobáku 161cm a celkovým vítězstvím v přeboru Jihomoravského kraje, dostala ode mne jako trenéra mimořádnou příležitost zaskákat si jako „předskokanka“ se světovou elitou a rozhodně ukázala svou vnitřní sílu, že společně se svými kolegyněmi ze skupiny může při optimálním vývoji a překonání krizových roků hodně vysoko.
Vrchol večera obstaraly dvě favoritky a nejzkušenější výškařky ve startovním poli, když přes hranici světové výšky 190cm se přenesly jako jediné a tak na výšce 192cm hnala zaplněná Olympie Mariji Vukovič z Černé Hory a Naďu Dušanovou z Uzbekistánu. Jen velice lehce shazované pokusy dnes Marii Vukovič vystavily stop a i tak 190cm byl její nejlepší letošní výkon, když v neskutečné pohodě skákající Naďa Dušanová, předvedla fantastickému brněnském publiku nádherný druhý pokus a s velkou rezervou se přenesla přes svůj nejlepší letošní výkon a zajistila si celkové prvenství na 23.ročníku Brněnské laťky. Další postupnou výšku si zvolila 195cm a překonáním této výška by si zajistila účast na halovém mistrovství světa. Dnes tato výška odolala a rozhodně její pokusy nebyly beznadějné a tak Naďa zářila štěstím a hodnotila Brněnskou laťku velmi pozitivně a přislíbila účast na příštím ročníku.

A jak dopadl dopolední program? O starší žákyni Lucce Šarafínové již bylo vše napsáno a tak rozhodně výborně si vedla i její tréninková kolegyně Klárka Klementová roč.2004, když překonala s velkou rezervou výborných 158cm a zcela určitě během několika závodů překoná 160cm. V mladších žákyních dnes zvítězila Vendula Zemčíková výkonem 147cm a získala i titul mistryně kraje. Ve starším žactvu se bojovalo urputně o titul přeborníka kraje mezi domácími borci Radimem Mlečkem a Jakubem Kopečkem. Dnes se lépe dařilo Radimovi, který zvítězil výkonem 178cm, když Jakub se dnes vytrápil na výšce 172cm a součtem výkonů z Hustopečí a z Brna vyzněl o jeden centimetr lépe pro Radima.

23.ročník Brněnské laťky je dnes minulostí a rozhodně tento nejstarší výškařský mítink v ČR opět ukázal, že patří mezi nejlepší na světě a že se již nyní můžeme těšit na příští ročník, když já již usilovně přemýšlím nad oslavou čtvrtstoletí Brněnské laťky, která se bude konat v olympijském roce a já udělám vše pro to, abych byl osobně přítomen u výškařského sektoru v Tokiu.

Č.

Podívejte se na

Další aktuality

Brněnská laťka na ČT sport!!

Pro všechny zájemce o kvalitní sport upozorňuji, že dvaceti minutový záznam z mezinárodního závodu Brněnská laťka Olympia 2023 bude odvisílán na ČT sport v pátek