Přípravy Brněnské laťky 2019 finišují a diváci uvidí světové výškařky z deseti států světa

Přípravy 24. ročníku Brněnské laťky 2019 se blíží do finiše a letos si diváci opět budou moci vychutnat mezinárodní soutěž žen, když Brněnská laťka se může pochlubit výkonem, který na území ČR ještě žádná výškařka nepředvedla a tak výkon olympijské vítězky Jeleny Slesarenkové 202cm byl prvním skokem na území ČR přes 2m, který řadí Brněnskou laťku na čelo výškařských mítinků v ČR a mezi nejlepší na světě. Rozhodně startovní pole bude mimořádně zajímavé, když po zdlouhavém jednání nakonec potvrdila svoji účast jedna z nejlepších světových výškařek a  zcela jistě nejperspektivnější výškařka na světový trůn Airiné Palšyté z Lotyška, která se může pochlubit osobním rekordem 201cm a titulem halové mistryně Evropy, když na loňském ME v Berlíně po delším zranění obsadila 4.místo výborným výkonem 197cm a v letošním roce se v hale představí minimálně ve výškařském sektoru a mezi několika starty bude právě Brno, když její forma naznačuje možnosti překonat dvoumetrovou hranici a tak se již těší na fantastickou atmosféru do brněnské Olympie, kterou by ráda využila k překonání výkonu světové extra třídy 2m. Rozhodně na nejvyšší příčku má spadeno i loňská vítězka z Uzbekistánu Nadia Dušanová, která se do Brna moc těší a její osobní rekord má hodnotu 198cm, když po výborném výkonu  z loňského roku přivede do Brna další vynikající výškařku z Uzbekistánu s osobním rekordem 198cm, druhou z Kontinentálního poháru z Ostravy Svetlanu Radzivil. 

Rozhodně si nenechte ujít tuto mimořádnou sportovní podívanou a ve středu 6.2.2019 přijďte do nákupního centra Olympia, kde se od rána střetnou žákovské kategorie a v 18.00 hod.  zahájí třináctka  žen mezinárodní závod.

Na diváky čeká bohatý doprovodný program a na slavnostním zahájení se představí naší vynikající střelci na trap olympijský vítěz ve střelbě David Kostelecký a mistr světa Jiří Lipták.

Podívejte se na

Další aktuality