Skvělá Olympia viděla pokus o 2m v podání Iriny Geraschenkové!!!

Odpoledne v Olympii se děly velké věci, když po zahřívacím kole národního závodu mužů, kde zvítězil výkonem rovné 2m Vít Molva se rozjel neskutečný program, který zahájili sólový herci brněnského divadla souhrnem světových muzikálů jako například  Vlasy, Horečka sobotní noci a spousta dalších, které měly u diváků velký ohlas a navodily skvělou atmosféru před vrcholem celého projektu Náš sportovní únor. Naprosto skvělá byla beseda s našimi olympioniky, když pod taktovkou famózního Štěpána Škorpila byla i hodina krátká na debatu s olympijskými vítězi Jarmilou Kratochvílovou, Robertem Změlíkem, Davidem Kosteleckým, mistrem světa Jirkem Liptákem a mistrem Evropy Tomášem Bábkem, když všechny ve společnosti našich olympioniků přivítal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek. Po skončení vynikající besedy naši olympionici v rámci autogramiády rozdali mnoho autogramů a po besedě jsme zahájili jubilejní 25.ročník Brněnské laťky OLYMPIA 2020. Na poslední chvíli se výrazně oslabila startovní listina, když jsme dva dny před zahájením obdrželi zprávu o zranění Yuliye Levčenko a den před touto špatnou zprávou nám bylo oznámeno naprosto neseriózním manažerem, že Jaroslava Mahuchikh i přesto, že jsem měl už její letenky nepřijede a bude startovat v Glasgow i když jsme měli jasně domluveno, že dá přednost Brnu. Nicméně i tak se nakonec v Brně sešla výborná parta výškařek a vše vrcholilo dokonce až na hranici světové extra třídy 2m. Po představení devítky závodnic se rozpoutaly krásné souboje, když hned od prvních pokusů bylo jasné, že mezi favoritky na vítězství bude patřit Irina Geraschenko, skvěle skákala velice sympatická Maruša Černjul a několik výborných skoků předvedla Tonje Angelsen. Vše se začalo lámat na výšce 188cm, když tuto výšku překonaly čtyři výškařky, kde výše uvedené trio doplnila Svetlana Radzivil a tak na další postupné výšce jsme viděly čtveřici výškařek a všechny neskutečně lehce výšku 191cm shazovaly, když o všem rozhodla Irina Geraschenko, která na třetí pokus s velkou rezervou tuto výšku zdolala. Velkou smůlu měla hlavně Maruša Černjul, která třikrát neskutečně lehce výšku 191cm shodila. Další postupnou výšku si zvolila již vítězka Irina Geraschenko 194cm a druhý pokus ji mimořádně vyšel a s velkou rezervou překonala výborných 194cm a tímto výkonem vyšvihla tento specializovaný mítink mezi absolutní světovou špičku, když na dálku předvedla lepší výkon než Jaroslava Mahuchikh v Glasgow. Další výšku si Irina zvolila 196cm a po dvou velice nadějných nezdarech na této výšce si nechala nastavit hranici absolutní světové extratřídy 200cm a tento jediný pokus byl velice nadějný. Irina si naprosto zaslouženě odvezla vítězství z jubilejního 25.ročníku Brněnské laťky Olympia 2020 a vzkázala všem skvělým divákům, že určitě se v příštím roce vrátí do Brna, kde zažila jednu z nejlepších atmosfér na závodech.  

výsledky závodu najdete zde

Č        

Video muzikálu

Podívejte se na

Další aktuality

Noční bouřka zhatila přípravy

Po skončení trénink v neskutečně dusném podnebí přišla okolo 20.00 hodiny neskutečná pohroma pro pořadatele, když doslova větrná smršť s obrovským přívalem dešťů rozmetala sektor po okolí.

Trénink hvězd v Olympii

V podvečer se na tréninku představily špičky mezinárodního závodu na čele s mistryní světa Eleonor Patterson z Austrálie a dobrou správou pro všechny vyznavače atletiky je, že všech