Brněnská laťka Olympia 2022 s mimořádným doprovodným programem

Blížící se termín projektu „Festival sportovních akcí“ představí v rámci programu mimořádně zajímavé osobnosti a neskutečně nabitý doprovodný program. Během čtrnácti denního projektu se diváci mohou těšit v sobotu 25.6. na hodinový koncert progresivní skupiny YesBrothers. Představí se velký talent motoristického sportu Michal Prokeš, který se  dostal do prestižního šampionátu NORTHERN TALENT CUP,což je nejužší výběr juniorů, mezi nejlepšími středo a severoevropskými motocyklovými jezdci. Vyznavači Beach volleyballu mohou fandit na finále Českého poháru hochů a dívek U16 a U20. Oddíl RUGBY CLUB BYSTRC předvede ukázky tréninku. Agentura Magic Free Group, kromě vystoupení mistryň světa v tanci představí novinku v posilování pro všechny  Bungee Jump Workaut. Velice zajímavé vystoupení si připravil oddíl  Fudokan karate Brno a fotbalová Sparta Brno. 

Pro příchozí budou připraveny sportovní aktivity, když v rámci Brněnské laťky se mohou všichni zájemci zapojit do zápisu knihy rekordů a kuriozit překonáním výšky 125cm během 30 minut. Je připraven přespolní běh Olympia Runs, kde si všechny kategorie najdou svoji trať. Pro nejmenší zájemce budou připraveny atletické disciplíny, které si mohou vyzkoušet pod dohledem instruktorů. Pro žáky ZŠ jsou připraveny dvě soutěže, když ve výškařském sektoru budou bojovat jednotlivci a družstva škol o titul mistra Jihomoravského kraje a projekt Z lavic do Olympie je zaměřen na přespolní běh od 3.třídy do 9.třídy. Konec školního roku a začátek prázdnin připravuje agentura Czech Freestyle BMX Association  v rámci celého projektu pro žáky základních škol mimořádně zajímavý program když kombinací populárních sportů parkour společně s freestyle scooter na novém Hot Wheels pumtracku okruhu nabídne zájemcům adrenalinové zážitky. Přes víkend budou pro děti připraveny bezplatně nafukovací atrakce.

  Vrchol celého projektu mezinárodní závod žen ve skoku vysokém Brněnská laťka OLYMPIA 2022, který proběhne 22.6. od 18.00hod. na parkovišti před hlavním vchodem do nákupního centra Olympia zná již první účastnice, když diváci se mohou těšit na jednu z nejlepších světových výškařek Máriu  Vukovič z Černé Hory, která se může pochlubit 4.místem z letošního halové mistrovství světa a finálovou účastí na OH v Tokiu, když její aktuální výkon v probíhající sezóně 195cm ukazuje velkou formu, když  ráda by si vylepšila osobní rekord právě v Brně a prolomila hranici světové extratřídy  200cm. Další závodnice, která má osobní rekord o centimetr nižší než 2m je reprezentantka Ukrajiny Kataryna Tabashnyk, která se prezentuje 4.místem na HME a 5.místem na ME na dráze. Velkou nadějí estonské atletiky je mladá výškařka Karmen Bruss s osobním rekordem 191cm. Teprve 17leté velké naději ukrajinské atletiky Marině Kovtunové s osobní rekordem 183cm dají pořadatelé možnost získat zkušenosti a otevřít si dveře do světové atletiky. V jednání jsou další velké jména světové výšky žen, které by se mněly představit na diamantové lize v Paříži a potom ukázat své umění v Brně u Olympie.

Určitě celý projekt Festival sportovních aktivit je mimořádnou příležitostí pro příznivce sportu zažít neskutečné zážitky a vyzkoušet si svoje sportovní možnosti.  

  Rozhodně si nenechejte ujít tuto mimořádnou příležitost a přijďte si užít sportovní mega show do Olympie od 22.6. do 3.7.2022.

Č

Podívejte se na

Další aktuality