Olympionici se představí v Olympii

Brno přivítá na 26.ročníku Brněnské laťky Olympia 2022 mimořádné startovní pole ve skoku vysokém žen z devíti států světa, když účast potvrdily světové hvězdy na čele s mistryní světa a jednou z nejlepších atletek světa Yaroslavou Mahuchik z Ukrajiny s osobním rekordem 206cm. Další výškařka s osobním rekordem 202cm a s 2.místem z OH je její kolegyně z reprezentace Ukrajiny Yulyia Levchenko. Čtvrtým místem z MS a finalistka OH v Tokiu s osobním rekordem 197cm se může pochlubit Mária Vukovič z Černé Hory, když pouze o jedno místo za ní na MS skončila další reprezentantka Ukrajiny Irina Geraschenková, která navíc obsadila vynikající 4.místo na OH v Tokiu. Na definitivní potvrzení startu se čeká na šestou z OH v Tokiu a MS s osobním rekordem 196cm Safinu Sadullayevu z Uzbekystánu, když ve dvanácti členném startovním poli se představí divákům jediná česká zástupkyně pátá z HMS ve víceboji Dorota Skřivanová.

Kolik uvidíte olympioniků v Olympii?

Vyjma již vyjmenovaných výškařek budou hosté Brněnské laťky naši úspěšní olympionici Jiří Lipták olympijský vítěz z Tokia, Adam Ondra světový fenomén v lezení a šestý lezec z OH v Tokiu a basketbalové legendy Kamil Brabenec a Jiří Okáč.
Nenechte si ujít devítku světových olympioniků, kteří se sejdou 22. června na 26.ročníku Olympia 2022 od 16.30 hod. na parkovišti před nákupním centrem Olympia Brno.

Podívejte se na

Další aktuality

Brněnská laťka na ČT sport!!

Pro všechny zájemce o kvalitní sport upozorňuji, že dvaceti minutový záznam z mezinárodního závodu Brněnská laťka Olympia 2023 bude odvisílán na ČT sport v pátek