Nejlepší světový výkon na Brněnské laťce OLYMPIA 2022 v podání Mahuchikh!!! 

Brno zažilo neskutečný zážitek, když na parkovišti před Olympií padl nejlepší světový výkon a byl překonán rekord Brněnské laťky Olympia na fantastických  203 cm v podání Jaroslavy Mahuchikh, která předvedla koncert famózních skoků, když i skoky na 205 cm byly neskutečně lehce shazovány. Velice dobře ji sekundovala další ukrajinská reprezentantka Iryna Gerashenko, která překonala s velkou rezervou 197cm a první pokus na 200cm byl velmi lehce shozen, když třetí pokus si nechala ne výšku 203cm a rozhodně tento pokus byl velice nadějný. Třetí místo vyskákala další vynikající výškařka z Uzbekystánu Safina Sadullayeva výkonem 191cm a ještě na čtvrtém místě skončila stejným výkonem 191cm, ale s více neplatnými pokusy Kateryna Tabashnyk. Rozhodně 26.ročník Brněnské laťky 2022 se zařadil do absolutní světové špičky mítinků.

V předprogramu se v národním závodě představili naší dorostenci a vedli si více než dobře, když Honza Bílek si výrazně vylepšil osobák na 171cm a jeho kolega z tréninkové skupiny Filip Pavlíček doslova katapultoval na 181cm. I když to byl národní závod, tak první tři místa opanovali zahraniční borci a kvalitním výkonem 216cm vyhrál reprezentant Ukrajiny Serhyi Slisenko v novém osobáku 216cm a na druhém místě skončil chorvatský výškař Filip Mrčič výkonem 207cm

Naprosto úžasná byla beseda s našimi brněnskými super sportovci a pod taktovkou Štěpána Škorpila a Michala Chylíka jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí od olympijského vítěze ve střelbě  Jirky Liptáka, který dokonce přivezl zlatou olympijskou medaili,  nejlepšího horolezce světa a sportovce ČR Adama Ondry, legend basketbalu Kamila Brabence a Jirky Okáče.  

Jediná vada na celém projektu a celkem pro mne naprosto nepochopitelná byla neskutečně nízká účast diváků, když tak skvělé obsazení hvězd se zcela jistě nepodaří každý den dát dohromady.

Chtěl bych poděkovat všem partnerům, kteří pomohli uspořádat tak kvalitní závod za jejich podporu a celému organizačnímu týmu za opravdu odvedenou hodně náročnou práci.

Podívejte se na

Další aktuality

Brněnská laťka na ČT sport!!

Pro všechny zájemce o kvalitní sport upozorňuji, že dvaceti minutový záznam z mezinárodního závodu Brněnská laťka Olympia 2023 bude odvisílán na ČT sport v pátek