Čiba Sport

Brněnská laťka

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Brněnská laťka putuje do Mexika zásluhou výkonu 230cm v podání Rivery.

 21.ročník Brněnské laťky je již minulostí a ve vynikající atmosféře přinesl výborné výkony, když dva borci se po zdolání 225cm rozhodli vynechat další postupnou výšku a nechali si na stojany nastavit výšku světové extratřídy 230cm a na třetí pokus se lehce přenesl přes tuto výšku reprezentant Mexika Edgard Rivera a stal se již dvacátým prvním vítězem Brněnské laťky a zároveň to byl šestnáctý skok přes hranici světové extratřídy 230cm v historii Brněnské laťky. Druhé místo vyskákal do Sudánu Yunes Mohamed Idris výkonem 225cm a na třetí stupínek si vyskočil Jamal Wilson z Baham za výkon 222cm a stejný výkon předvedli na čtvrtém místě další bahamský reprezentant   Trevor Barry a Chorvat  Alen Melon. Na 6.místě skončil náš nejlepší výškař posledních let Jaroslav Bába výkonem 218cm, když tuto výšku překonal s velkou rezervou a tak vynechal 222cm, ale bohužel na 225cm už laťka na stojanech nezůstala. Pro nás byl potěšující výkon našeho Martina Heindla, který procházel všechny postupné výšku na první pokus až do 214cm a stop mu vystavila až výška 218cm a tak forma před HMČR pomalu ale jistě stoupá.
Celý večer se nesl ve znamení výborné atmosféry, kterou navozoval tradiční moderátor rádia Krokodýl Tonda Kala, když novinkou byla živá hudbu v podání skupiny Veřejná zkouška a na závěr ceny předala vítězům 1.námeštkyně primátora statutárního města Brna paní Klára Liptáková a ředitel České atletiky pan Tomáš Janků.

Od ranních hodin probíhaly soutěže žactva, kde se představila více jak stovka mladých talentů a byly k vidění pěkné výkony. Tato soutěž je zároveň přeborem Jihomoravského kraje, když vítěz vzejde součtem výkonů z Brněnské laťky a Hustopečského skákání.

výsledky závodu najdete zde....

10.02. 2016, 08:33


Copyright © Cibasport.cz 2011