Čiba Sport

Brněnská laťka

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Brněnská laťka putuje do Polska zásluhou Theinera - přidány fotky.

  22.ročník Brněnské laťky je již minulostí a vítěz Wojciech Theiner z Polska předvedl zaplněné Olympii výkon 223cm. Druhé místo putuje do Japonska zásluhou Naoto Tobeho, který skákal do 220cm velice dobře a nečekaně mu vystavila stopku výška 223cm. Třetí místo zůstává v Brně zásluhou Martina Heindla, který po zdolaných 220cm vynechal 223cm, ale bohužel hranice limitu na HME 226cm již na stojanech nezůstala.
Od ranních hodin probíhaly soutěže žactva a rozhodně se bylo na co dívat, když hlavně v kategorii starších žákyň byly k vidění kvalitní výkony, když vítězství si odnesla domácí závodnice Klára Krejčiříková za výkon 168cm a hned na druhém místě skončila sice závodnice AHA Vyškov, ale trénující u  nás Míša Horváthová vylepšením osobního rekordu na 166cm a rozhodně tyto dvě závodnice budou na HMČR patřit mezi kandidátky na medailové umístění. Rozhodně i naše „mlaďošky“ předvedly kvalitní výkony, když jejich výškařské hvězdy budou postupně výrazně stoupat vzhůru a tak Paťa Augustinová předvedla dnes výkon 142cm, když se již  začíná probouzet Lucka Šarafínová, která zůstala jeden cm pod osobákem a předvedla také 142cm, když jen velice lehce shodila 147cm. V kategorii mladších žákyň dle předpokladu nenašla přemožitelka Klárka Klementová a výkonem 147cm si zajistila i celkové prvenství v mistrovství Jihomoravského kraje. Třetí místo vybojovala Tereza Myšková výkonem 137cm a tento výkon ji zajistil v součtu výkonů s Hustopečským skákáním na mistrovství kraje celkové druhé místo. Stejný výkon předvedla i Viktorie Úšelová a tento výkon pro ni znamenal osobní rekord.

Celkovou atmosféru podtrhla na slavnostním zahájení účast tří účastníků OH v Riu a to  psycholožky atletické výpravy Zdeňky Sládečkové a dvou pětinásobných účastníků OH Soni Bernardové a olympijského vítěze v trapu Davida Kosteleckého. Největší překvapení na mně čekalo, když naše dortařka Květa Bryjová zorganizovala nádherné blahopřání k mému životnímu jubileu a předání třípatrového dortu mojí skvělou skupinou a od velkého množství gratulantů mne neskutečně nadchlo. Mockrát děkuji všem za toto velice milé překvapení.

Č    

výsledky zde... 

09.02. 2017, 07:59

Brněnská laťka těsně před startem a sektor v nákupním centru Olympia je připraven.

Večer se všichni závodníci ubytovali v hotelu A sport a už ladili svoji formu na 22.ročník Brněnské laťky, když určitě se všichni těší na premiérový start našeho nejlepšího výškaře Jardy Báby a dalších účastníků OH.
Technická četa odvedla pod vedením Honze Pokorného vynikající práci a tak sektor jsme ve večerních hodinách připravili během necelých dvou hodin. Na konec nás zdržel motorek do nafukovadla, který odmítl svoji poslušnost a tak nakonec vše dobře dopadlo a do postele jsme ti poslední ulehli okolo jedné hodiny ranní.
Ráno v 7.00 hod. jsme opět v nákupním centru Olympia, kdy od 8.45hod. zahájí svůj skokanský maraton nejmladší žactvo.
Tak vzhůru do Olympie a všem přejeme výborné výkony a večer fantastickou atmosféru a krásný sportovní zážitek.

Č

 

 

08.02. 2017, 05:41

Ve středu odpadají tréninky z důvodu organizace Brněnské laťky!!!

Ve středu proběhne 22.ročník Brněnské laťky a tak ve středu odpadají tréninky pouze na ZŠ Laštůvkova a ZŠ Horníkova. Neváhejte a přijďte povzbudit nejlepší skokany světa od 18.00hod. do nákupního centra Olympia. Na zahájení můžete videt i olympijského vítěze v trapu Davida Kosteleckého a další osobnosti.

Celý závod zahájí primátor statutárního města Brna pan Petr Vokřál. 

Srdečně Vás zvou pořadatelé z agentury Čiba sport athletic.

05.02. 2017, 19:20

Brněnská laťka uzavřela startovní listinu se závodníky z devíti států!!!

Již jen několik dní zbývá do zahájení 22.ročníku Brněnské laťky 2017 a tak ve středu 8.2. se představí v nákupním a zábavním centru Olympia patnáctka výškařů z devíti států světa.

Hlavním favoritem bude tradiční účastník Brněnské laťka a světových soutěží Jaroslav Bába s osobním rekordem 237cm, který již má ve sbírce úspěchů  3.místo na OH a na HME, když se zúčastnil neuvěřitelných čtyř olympijských her a v loňském roce obsadil 14.místo na OH v Riu. Rozhodně velkým soupeřem pro Jardu budou další účastníci OH z Ria a to reprezentant  z Polska Wojciech Theiner s osobním rekordem 232cm a juniorský MS, dvojnásobný účastník OH, reprezentant Běloruska  Andrey Churyla s osobním rekordem 231cm. Na přední pozice bude útočit i stříbrný z ME Raividas Stanys z Lotyšska s osobním rekordem 231cm a reprezentant Japonska Naoto Tobe, který již překonal hranici světové extratřídy 230cm o jeden centimetr. Na poslední chvíli se nám podařilo obohatit startovní pole o třetího muže průběžných halových světových tabulek Janicka  Klausena z Dánska, který překonal laťku ve výšce 226cm.
Bohatý program v nákupním a zábavním centru Olympia zahájí od ranních hodin soutěže žactva, kde se představí více jak stovka mladých nadějí.

Večerní program vypukne od 18.00 hod., když slavnostní otevření Brněnské laťky provede primátor města Brna Petr Vokřál s náměstkyní hejtmana Jihomoravského kraje paní Taťánou Malou. Čestnými hosty budou účastníci OH v Riu, paní psycholožka atletického týmu Zdeňka Sládečková, pětinásobná účastnice OH v synchronizovaném plavání  Soňa Bernardová a  olympijský vítěz v trapu a pětinásobný účastník OH David Kostelecký.
Celý večer bude v rytmu hudební skupiny Veřejná zkouška.Nenechte si ujít jedinečný sportovní zážitek a přijďte podpořit světové výškaře do nákupního a zábavního centra Olympia ve středu 8.2.2017 od 18.00hod.   

pozvánka rádia Krokodýl na Brněnskou laťku zde

 

01.02. 2017, 07:46

Propozice a časový pořad Brněnské laťky.

Brněnská laťka se nezadržitelně blíží a tak zde najdete propozice doprovodných závodů jednotlivých kategorií. v hlavním programu uvidíme loňskéhé vítěze Rivery z Mexika, který se dokázal přenést přes hranici extratřídy 230cm. Doprovodný program se již také dopracovává a tak se máte na co těšit 8.2.2017 v nákupním centru Olympie.

propozice závodu...

plakát závodu ke stažení...

 

15.01. 2017, 20:43

Brněnská laťka putuje do Mexika zásluhou výkonu 230cm v podání Rivery.

 21.ročník Brněnské laťky je již minulostí a ve vynikající atmosféře přinesl výborné výkony, když dva borci se po zdolání 225cm rozhodli vynechat další postupnou výšku a nechali si na stojany nastavit výšku světové extratřídy 230cm a na třetí pokus se lehce přenesl přes tuto výšku reprezentant Mexika Edgard Rivera a stal se již dvacátým prvním vítězem Brněnské laťky a zároveň to byl šestnáctý skok přes hranici světové extratřídy 230cm v historii Brněnské laťky. Druhé místo vyskákal do Sudánu Yunes Mohamed Idris výkonem 225cm a na třetí stupínek si vyskočil Jamal Wilson z Baham za výkon 222cm a stejný výkon předvedli na čtvrtém místě další bahamský reprezentant   Trevor Barry a Chorvat  Alen Melon. Na 6.místě skončil náš nejlepší výškař posledních let Jaroslav Bába výkonem 218cm, když tuto výšku překonal s velkou rezervou a tak vynechal 222cm, ale bohužel na 225cm už laťka na stojanech nezůstala. Pro nás byl potěšující výkon našeho Martina Heindla, který procházel všechny postupné výšku na první pokus až do 214cm a stop mu vystavila až výška 218cm a tak forma před HMČR pomalu ale jistě stoupá.
Celý večer se nesl ve znamení výborné atmosféry, kterou navozoval tradiční moderátor rádia Krokodýl Tonda Kala, když novinkou byla živá hudbu v podání skupiny Veřejná zkouška a na závěr ceny předala vítězům 1.námeštkyně primátora statutárního města Brna paní Klára Liptáková a ředitel České atletiky pan Tomáš Janků.

Od ranních hodin probíhaly soutěže žactva, kde se představila více jak stovka mladých talentů a byly k vidění pěkné výkony. Tato soutěž je zároveň přeborem Jihomoravského kraje, když vítěz vzejde součtem výkonů z Brněnské laťky a Hustopečského skákání.

výsledky závodu najdete zde....

10.02. 2016, 08:33

Brněnská laťka uvidí další kvalitní závodníky a uzavřela startovní listinu!!!

Po víkendu se uzavřela startovní listina 21.ročníku Brněnské laťky a rozhodně se mají příznivci kvalitního sportu na co těšit, když se podařilo zajistit další dva kvalitní závodníky z Baham a avizovaný bronzový z MS Trevor Baary s osobním rekordem 232cm je potvrzen a ještě ho doprovodí reprezentační kolega Jamai Wilson s osobním rekordem 230cm.
Celková rekapitulace startovní listiny Brněnské laťky je vynikající a tak diváci v Olympii v úterý od 18.00hod uvidí rekordních sedmnáct závodníků z dvanácti!!! států světa, když pětice výškařů má osobní rekord nad výšku světové extratřídy 230cm, tři závodníci se mohou pochlubit medailemi z OH,MS a ME a sedmička okusila start na OH.
Takže si rozhodně nenechte ujít světovou výškařkou šou v nákupním a zábavném centru Olympia a od 18.00hod. přijďte podpořit nejlepší výškaře světa.
Celou akci bude hudebně doprovázet skupina Veřejné zkouška a Dj Martin Klíma.       

07.02. 2016, 11:58

Další kvalitní závodník na Brněnskou laťku!!!!

Těsně před startem 21.ročníku Brněnské laťky se podařilo zajistit dalšího atraktivního závodníka a vítěze výšlařského závodu v Německu, který dokonce na premiérovém startu v halové sezóně porazil Jardy Bábu. Poprvé se  v Brně představí na Brněnské laťce reprezentant z Mexika Edgar Rivera s osobním rekordem 228cm a účastníkem dvou MS. Letošní Brněnská laťka má mimořádně kvaltní a široké startovní pole a tak se můžeme těšit na vynikající souboje pod vysokou laťkou. 

02.02. 2016, 05:48

Nová jména na startovce pro Brněnskou laťku.

Velice rychle se blíží 21.ročník Brněnské laťky a startovní listina se výrazně zaplnila, když se příznivci kvalitní atletiky mohou těšit na závodníky z jedenácti!!! států světa. Již jistého účastníka Brněnské laťky a světového výškaře ověnčeného medailemi z OH a ME Jardy Bábu doplní vynikající reprezentant z Polska bronzový z MS  Sylwester Bednarek s osobním rekordem 232cm, další skokan s osobním rekordem 233cm Viktor Shapoval přijede z Ukrajiny. Dalším borcem, který ví jak chutná překonání hranice světové extratřídy je účastník OH Andrey Churyla z Běloruska. Zcela jistě budou zajímavé starty dvou exotických borců, kteří budou reprezentovat krajiny, které se ještě na Brněnské laťce neprezentovaly a to reprezentant Sudánu Mohamed Younes Idris s osobním rekordem 228cm a reprezentant Porto Rica Luis Castro s osobním rekordem 226cm.
Na velmi dobré cestě je jednání s vynikajícím výškařem z Baham, který v Brně již dokázal překonat hranici 230cm a tímto výkonem splnil limit na MS bronzovým z MS Trevorem Barrym. Celkem se představí v nákupním centru Olympia patnáctka výškařů z neuvěřitelných jedenácti států světa.

Nenechejte si ujít 21.ročník Brněnské laťky a přijďte podpořit nejlepší skokany světa do nákupního střediska Olympia v úterý 9.2.2016 od 18.00hod.     

26.01. 2016, 19:19

Brněnská laťka finišuje do závěrečných příprav a největší hvězdou bude Jarda Bába.

Již 21.ročník Brněnské laťky klepe na dveře a tak se 9.2. opět sjedou výškaři do nákupního a zábavního střediska Olympia, kde od 18.00 hodin změří síly pod vysokou laťkou, když  největší hvězdou bude stálice světové výšky, medailista z OH a ME Jaroslav Bába, když zcela jistě mu budou sekundovat běloruský reprezentant Andrey Churilo s osobním rekordem 230cm, dále polští reprezentanti Konrad Ovčarek a Piotr Sloboda s osobními rekordy 230cm a před domácím publikem se bude chtít představit v dobré formě mistr ČR z roku 2015 domácí Martin Heindl s osobním rekordem 222cm.
V dopoledních hodinách se představí všechny žákovské kategorie a tak si nenechejte ujít tradiční výškařkou šou s doprovodným programem a přijďte podpořit v úterý 9.2. skokany do Olympie. 

propozice závodu zde....

plakát ke ztažení zde.....

20.01. 2016, 07:08

Brněnská laťka Alfa Helicopter pro Míšu Hrubou a Jardu Bábu.

Jubilejní 20. ročník Brněnské laťky Alfa Helicopter  je již minulostí a v nákupním centru Olympia proběhl večer plný kvalitních skoků, tanečního a hudebního vystoupení a diváci měli možnost vzhlédnout nejlepší atlety Jihomoravského kraje za rok 2014.  Od 16.30 hod, se rozpoutaly souboje v národním závodě žen a v této  soutěži  potvrdila roli favoritky domácí Míša Hrubá, když v kvalitním souboji s druhou ženou průběžných evropských tabulek ve víceboji  Eliškou Klučinovou svedla velký souboj o vítězství¨, když  vše se rozhodlo ne výšce 185cm, kde Míša předvedla výborný skok a překonala tuto výška na první pokus, když Eliška Klučinová potřebovala na této výšce tři pokusy. Další postupná výška po domluvě obou závodnic byla hranice nového českého dorosteneckého rekordu 190cm a Míša během jednoho týdne atakovala třikrát hranici světové extratřídy, když pouze dva dny před Brněnskou laťkou pokořila v Třinci český dorostenecký rekord výkonem 189cm a v nákupním centru Olympia jen velice lehce obě závodnice shazovaly 190cm. Velmi dobrou formu předvedla i tréninková kolegyně Míši Eliška Buchlovská, když předvedla  kvalitních 177cm a obsadila celkové 3.místo a před HMČR je v dobré formě.
Mezi muži sice startovní pole prořídlo díky zraněním a nemocem, ale přesto na startu nechyběly největší hvězdy a to Jaroslav Bába a šestý z ME Tihomír Ivanov.  Tito dva nakonec svedli souboj o celkové vítězství, když Jarda prokázal dobrou formu a přenesl se přes výšku 225cm a tímto výkonem si zajistil vítězství na jubilejním 20.ročníku Brněnské laťky Alfa Helicopter, když na druhém místě skončil bulharský reprezentant Ivanov, který skákal do výška 222cm bez jediné opravy a stop mu vystavila výška 225cm a stejný výkon předvedl na třetím místě japonský reprezentant Hiromi Takahari . Pro domácí fanoušky byl rozhodně dobrou vizitkou výkon Martina Heindla, který skončil těsně pod stupni vítězů, když překonal kvalitních 218cm a pouze lehce shazoval hranici limitu na HME v Praze 222cm. Martin se již dvakrát v halové sezóně pokoušel splnit limit na HME a jsem přesvědčen, že buď v sobotu ve Vídni  a nebo na HMČR v Praze tento výkon padne a Martin bude společně s Míšou hájit barvy našeho oddílu na HME.
V dopoledních hodinách proběhly soutěže žactva a našim nejmladším se dařilo, když v kategorii starších žáků předvedl osobní rekord 176cm Eliáš Urban a obsadil druhé místo.
Mezi  mladšími žákyněmi potvrdily roli favoritek Klárka Krejčiříková, které zvítězila výkonem 155cm a na druhém místě skončila Adéla Minaříková výkonem 152cm. Mezi staršími žákyněmi  se umístila na druhém místě Veronika Vallová výkonem 157cm a těsně pod stupni vítězů skončila Lucka Sedláčková výkonem 146cm. Výborné výkony zaznamenali naši dorostenci v soutěži mužů B, když výrazně si vylepšil osobní rekord Vilém Stráský, který se vylepšil až na 189cm a za ním se vytáhl i Filip Slouka, který si vylepšil osobák až na 184cm a stejný výkon předvedl náš nejlepší oštěpař ČR Jirka Kučera. V juniorech se před HMČR blýskl i junior Martin Šípek, který překonal výšku 192cm a obsadil druhé místo.   
Velká gratulace našim za předvedené výkony a umístění.
Č.

Výsledky závodů najdete zde...

11.02. 2015, 08:04

Historie Brněnské laťky ve videoklipu a pozvánka rádia Krokodýl.

Jubilejní 20.ročník Brněnské laťky připravil průřez předešlých ročníků, které jsme zachytili ve videoklipu a zároveň pozvánka rádia Krokodýl.

Videoklip zde...

Pozvánka rádia krokodýl...

03.02. 2015, 12:46

Výborné vizitky našich směrem k Brněnské laťce!!!

Před blížícím se jubilejním 20.ročníkem Brněnské laťky Alfa Helicopter jsou ve skvělé formě naši reprezentanti, když na Ostravské laťce překonala naše Míša Hrubá dorostenecký český rekord výkonem 188cm a tímto výkonem si zajistila účast na HME v Praze seniorů. Další výborný výkon předvedl Jarda Bába, který překonal hranici světové extratřídy 230cm a do Brna se moc těší a chce brněnskému publiku předvést útok na rekord Brněnské laťky, který má hodnotu 234cm. Mezi ženami přivítáme naši vynikající reprezentantku ve víceboji Elišku Klučinovou, která v letošním roce překonala již 186cm. I další závodníci předvádí výborné výkony a poslední kdo obohatil startovní listinu je vynikající reprezentant Cypru Kyriakos Ioannou s osobním rekordem 235cm ověnčeného stříbrem z MS v Berlíně, bronzem z MS v Ósace a HMS ve Valencii .
V současnosti je pátým mužem ve startovní listině, který zdolal hranici 230cm a postaví se pod Brněnskou laťku.  
Rozhodně si nenechejte ujít vynikající podívanou, kterou jsme pro Vás připravili na 10.2.2015 v nákupním centru Olympia a přijďte povzbudit nejlepší skokany světa, kde nastoupí od 16.30 hod. naše velká naděje světové výšky  juniorská vicemistryně světa Michaela Hrubá. 

30.01. 2015, 06:35

Jubilejní 20.ročník Brněnské laťky Alfa Helicopter opět v Olympii.

Velice rychle se blíží jubilejní 20.ročník Brněnské laťky Alfa Helicopter a pořadatelé mají plné ruce práce, když se začíná plnit i startovka. Největší hvězdou bude medailista z OH  a ME a již jistý účastník HME v Praze Jaroslav Bába, který zahájil sezónu výborným výkonem 228cm. Určitě mu bude výborně sekundovat řecký reprezentant Adónios Masteras s osobním rekordem přes 230cm a další reprezentanti z Ukarajiny, Polska, Anglie, Japonska  a USA. V národním závodě žen bude velkým lákadlem účast jedné z nejlepších vícebojařek Evropy Elišky Klučinové s osobním rekordem 190cm a jistou účastnicí HME v Praze. V případě, že zdravotní stav dovolí, tak na startu uvidíme juniorskou vícemistryni světa domácí Michaelu Hrubou a určitě již uzdraveného Martina Heindla.
Tradičně program Brněnské laťky Alfa Helicopter zahájí v dopoledních hodinách soutěže žactva a odpoledne soutěž mužů B. Hlavní program zahájí národní program žen od 16.30 hod. a od 18.00 hod. proběhne slavnostní zahájení Brněnské laťky Alfa Helicopter s vyhlášením ankety o nejlepšího atleta Jihomoravské kraje za rok 2014 s hudebním a tanečním vystoupení.
Rozhodně si nenechejte ujít skokanskou šou a 10.2. 2015 přijďte podpořit nejlepší skokany světa do nákupního centra Olympia Brno.     

plakát ke stažení zde...

propozice závodu zde...

26.01. 2015, 07:02

19.ročník Brněnské laťky v režii Marca Fassinottiho a Míši Hrubé.

V nákupním centru Olympie se včera večer uzavřel již 19.ročník Brněnské laťky Alfa Helicopter a roli favorita mezi muži potvrdil italský reprezentant Marco Fassinotti, když jako jediný se přenesl přes výšku 226cm. Hned za ním skončil Jarda Bába, který se chystal pokořit v Brně limit pro mistrovství světa, když začátek závodu tomu nasvědčoval a překonal základní výšku 214cm s obrovskou rezervou, po vynechání 218cm se vytrápil Jarda na 222cm, které překonal na třetí pokus a pokusy na 226cm byly velice nadějné, ale bohužel laťka se třikrát poroučela k zemi. Domácí Martin Heindl, předvedl stejně jako Jarda vynikající skoky a výšky od 2m do 214cm překonal s neuvěřitelnou rezervou, když stop mu vystavila výška 218cm, ale před víkendovým  MČR v Praze opět potvrdil výbornou formu. Národní závod žen, byl malou generálkou před HMČR, když na startu se sešly naše nejlepší současné výškařky  domácí Míša Hrubá a vítkovická Magdalena Nová. Závod měl výborný spád a po zdolaných 180cm oběma závodnicemi se nakonec díky lepším pokusům radovala z vítězství Míša Hrubá, která navíc velmi lehce shazovala další postupnou výšku 183cm. Třetí příčku obsadila výkonem 177cm další vítkovická závodnice Leona Silnicová a čtvrtá skončila kvalitním výkonem 174cm naše další dorostenka Eliška Buchlovská a pokusy na 177cm byly velice nadějné. Rozhodně před HMČR juniorek je Jana Hartigová v dobré formě a i přes bolesti kotníku, předvedla výborné skoky a výkon 169cm stačil na páté místo, ale třetí pokus na výšce 174cm byl velice nadějný.
Celý večer měl tradičné výbornou atmosféru a s vyhlášením nejlepších atletů Jihomoravského kraje, s účastí mistryně světa v trojskoku Šárky Kašpárkové, s držitelem rekordu Brněnské laťky Tomášem Janků a ředitelem ČAS Františkem Fojtem byla vytvořena výborná kulisa celému večeru.   

13.02. 2014, 19:48

Vynikající vizitka na Brněnskou laťku od italského reprezentanta Marca Fassinottiho!!!!

Těsně před startem Brněnské laťky poslal vynikající vizitku do Brna italský reprezentant Marco Fassinotti, když na tradičně nejlepším výškařském mítinku světa v německém Amstadtu překonali dva ruští výškaři Uchov a Dmitrik /vítěz Brněnské laťky/  magickou hranici 240cm a hned za nimi si vylepšil osobní maximum Marco Fassinotti na vynikajících 233cm a dostal se na čtvrtou příčku světových tabulek. To je vynikající pozvánka pro příznivce kvalitního sportu do nákupního centra Olympia, když Marco již dnes /neděle/ přistává na vídeňském letišti, aby v úterý od 18.30hod. svedl souboj s naším nejlepším výškařem poslední doby s Jardou Bábou o vítězství na 19.ročníku Brněnské laťky Alfa Helicopter.      

09.02. 2014, 16:18

Další jména pro startovní listinu Brněnské laťky Alfa Helicopter.

 Brněnská laťka je již doslova přede dveřmi a startovní listina je již uzavřena. Rozhodně se máme na co těšit, když Jaroslava Bábu doplní taková hvězda jakou bezesporu je bronzový z MS a vítěz Brněnské laťky výkonem 230cm Trevor Barry z Baham. Další výraznou postavou pod Brněnskou laťkou bude i italský reprezentant Marco Fassinotti, který v letošním roce již překonal vynikajících 228cm. Další hvězdou bude juniorský mistr Evropy do 22let Douwe Amels z Holandska s osobním rekordem 228cm. Startovní pole doplní i finský reprezentant Jussi Vitta s osobním rekordem 223cm. Ze sousedního Slovenska se představí účastník ME Matúš Bubeník s osobním rekordem 226cm. A jak si vedou zatím naši závodníci? Velmi dobře, když Martin Heindl se lepší závod od závodu a letos již překonal hranici 220cm a rád by na Brněnské laťce vylepšil osobní maximum a Míša Hrubá jde od vítězství k vítězství a již pětkrát atakovala hranici osobního rekordu 186cm a výše. Takže rozhodně se máme na co těšit a 11.2. se od 16.30hod rozpoutají boje pod vysokou laťkou v kategorii žen a od 18.30 hod. propukne velká skokanská šou s kvalitní mezinárodní účastí mužů. Tak přijďte povzbudit naše hvězdičky na již 19.ročník Brněnské laťky do nákupního centra Olympia.

04.02. 2014, 06:10

Skokanská středa na Horníkové zažila světové výkony ve výšce - Heindl 220cm, Hrubá 182cm a Buchlovská 179cm!!!!!

Druhá skokanská středa na Horníkové přinesla smršť osobáků a hlavně světové výkony ve výškařském sektoru, když zcela jistě nejkvalitnější výkon předvedl Martin Heindl, který překonal 220cm a jen velice lehce shazoval 223cm a pokus na výšce 217cm byl s neuvěřitelnou rezervou minimálně 8cm. Obrovská radost propukla v soutěži dorostenek, když Eliška Buchlovská nejdříve překonala limit na kvalifikaci světové olympiády mládeže v Baku  výkonem 176cm a vše v zápětí zpečetila fantastickým skokem na výšce 179cm, když hned prvním pokusem překonala pátý  nejlepší světový výkon dorosteneckých tabulek. Míša Hrubá předvedla opět neuvěřitelnou bojovnost, a i když dnes její skoky postrádaly lehkost a dynamiku  jako v Ostravě, tak opět překonala vynikající výkon 182cm s velkou rezervou a již počtvrté se pokoušela o překonání výšky 186cm. Její stabilita výkonnosti je opravdu neuvěřitelná a s naprostou pravidelností  překonavá výšky nad 180cm. Rozhodně dnes potvrdila nejlepší výkon juniorek v ČR  Jana Hartigová, když překonala 168cm a pokusy na 173cm byly velice nadějné. Padaly ale i další výborné výkony, když v juniorské kategorii předvedl nový osobák Michal Tišnovský výkonem 197cm a to ještě přidal vynikající trojskok, když ze zkráceného rozběhu skočil 13,73m. Neskutečně se činili dorostenci, když mistr republiky v hodu oštěpem Jirka Kučera si vylepšil osobák až na 186cm a stejný výkon a výrazné zlepšení osobáku předvedl Martin Šípek, když tyto výkony jim zajišťují účast na HMČR.  Překvapily opět mladší žákyně, když Lucka Sedláčková si vylepšila osobní rekord až na 153cm a hned za ní skončila nejmladší účastnice Klárka Krejčiříková výborným výkonem 148cm. V trojskokanském sektoru opět předvedla velice kvalitní výkon Ivča Reicheltová, když ze zkráceného rozběhu předvedla 11,53m. V dálce předvedl Vilém Stráský kvalitních 578cm a ve výšce zdolal 168cm, když za ním se vylepšil Luděk Matoušek na 542cm. Mezi žákyněmi zvítězila Anisa Filali výkonem 472cm a za ní skončila Lenka Burianová výkonem 462cm. Ve vrhu koulí se výrazně zlepšila Kristýna Klossová  až na 11,62m a  zaútočila na špici tabulek ČR.
Obrovská gratulace za předvedené fantastické výkony.       

výsledky naleznete zde...

Míša na 179cm 

Eliška takhle překonala 179cm

Martin na výšce 217cm

29.01. 2014, 20:12

Brněnská laťka se blíží a startovní listina se plní o další závodníky.

Po včereší Ostravské laťce, kde se představil i náš nejlepší výškař Jaroslav Bába, když atakoval limit na HMS, který má hodnotu 230cm se do Brna rozrostla startovní listina o kvalitní polské reprezentanty s osobními rekordy nad 230cm Wojceich Theiner, Sleboda Piotr, Kiecana Szymon, kteří předvedli v Ostravě skoky přes 220cm. Na Brněnskou laťku se již těší i domácí Martin Heindl, který opět atakoval výšku 220cm a právě v Brně by rád tuto výšku pokořil a samozřejmě se těší i letošní kometa výškařského sektoru žen Míša Hrubá, která opět atakavola zlepšení osobního rekordu 186cm.

pozvánku na Brněnskou laťku najdete zde...

28.01. 2014, 07:41

Brněnská laťka ALFA HELICOPTER proběhne opět v nákupním a zábavním centru Olympia.

Již 19.ročník Brněnské laťky ALFA HELICOPTER proběhne opět v nákupním a zábavním centru Olympia a všichni fandové kvalitního sportu se mohou těšit na 11.2.2014 kdy se v Brně tradičně představí kvalitní výškařská elita. Již od rána proběhne závod žáků základních škol, od 13.00hod. bude závod mužů B, od 16.30 hod. národní závod žen s účastí naší vycházející hvězdy stříbrné z evropské olympiády mládeže z Utrechtu Míši Hrubé a od 18.30hod. se představí mezinárodní závod mužů, na který již potvrdila účast naše největší hvězda Jaroslav Bába a samozřejmě se můžeme těšit na domácího borce Martina Heindla účastníka juniorského ME do 22let a mistra ČR juniorů do 22let. Tradičně proběhne vyhlášení nejlepších atletů Jihomoravského kraje za rok 2013 a hudební host večera bude Kristýna Šebíková. 

plakát ke ztažení zde..

16.01. 2014, 07:26

Pozor, změna v časovém pořadu Brněnské laťky!!!!

 Na základě přihlášek, bude kategorie žáků a žákyň sloučena do jedné skupiny a zahájí společně ve 12.00hod. svoji soutěž!!!!!

11.04. 2013, 18:35

V Olympii čeká na diváky opět bohatý doprovodný program.

Součástí Brněnské laťky je tradičně doprovodný program a tak i v letošním roce mohou diváci vzhlédnou nejlepší atlety a atletky Jihomoravského kraje, pěvecké vystoupení Kristýny Šebíkové, opět se představí během závodu živé sochy, celý závod bude doprovázet DJ Klimas a tradičním moderátorem celého závodu bude Tonda Kala z rádia Krokodýl.
Takže rozhodně se máte na co těšit a nejenom skokané do výšky jsou připraveni všem divákům předvést výborné výkony.

03.04. 2013, 13:50

Brněnská laťka Alfa Helicopter putuje do Číny za světový výkon v podání Wang Ju!!!!

   Brněnská laťka Alfa helicopter 2013 se opět zařadila do světové elity, když poprvé v historii se v zaplněném nákupním centru Olympia Brno představili závodníci z Číny a výrazně oživili startovní pole, když hlavně Wang Ju předvedl s Jardou Bábou fantastický souboj o vítězství a oba se rvali na výškách světové extratřídy. Na závěr v taktické bitvě byl spokojenější právě čínský reprezentant, který předváděl neuvěřitelné skoky a výkonem 230cm si vytvořil osobní rekord, když velmi lehce shazoval i výšku o dva centimetry vyšší. Jarda Bába předvedl proč patří do absolutní světové špičky a po zdolaných 226cm s velkou rezervou, stále doháněl čínského reprezentanta a tak k vítězství musel taktizovat a vynechávat až do výšky 232cm, kde Jarda předvedl velice kvalitní skoky. Na třetím místě skončili dva výškaři Alexandr Tufa z Rumunska a Viktor Ninov z Bulharska shodným zápisem do výšky 220cm. Pro nás bylo velice příjemné vystoupení našeho borce Martina Heindla, který se dostává do vynikající formy, když skákal mimořádně dobře a všechny postupné výšky zdolával s neuvěřitelnými rezervami, když stop mu vystavila až výška 220cm, kde laťka se poroučela k zemi při třetím pokusu, až Martin ležel v doskočišti. Celý večer probíhal ve fantastické atmosféře a vše ještě podtrhlo vynikající hudební vystoupení Kristýny Šebíkové, když diváci v Olympii mohli navíc zatleskat nejlepším atletům Jihomoravského kraje za rok 2012. V odpoledním programu se představily kategorie žactva, kde zvítězili domácí zástupci mezi dívkami Andrea Starčevičová výkonem 143cm a mezi žáky David Buček za 163cm, když David se postavil do sektoru ještě do kategorie mužů a tam si vylepšil halový výkon na 173cm. V kategorii mužů se po sobotních kvalitních výkonech nedařilo Danovi Viktorínovi, když překonal jen 188cm a stejnou výšku překonal i dorostenec Patrik Šmerda. Dobře se představil i další dorostenec Jirka Štěpánek, když překonal 178cm. V národním závodě žen se představilo kompletní naše žákovské trio, které doprovodilo naše juniorky a rozhodně si nevedlo špatně. Nikola Pařilová nastupovala do sektoru ne zcela fit a přesto překonala vysoký standart 173cm, což stačilo na celkové 4.místo. Velmi dobře skákala Alena Roháčková, která překonávala všechny výšky s velkou rezervou až do 168cm a další postupnou výšku 173cm neuvěřitelně lehce shazovala. Po rekordním žákovském víceboji se opět potkaly v sektoru Jana Novotná a Míša Hrubá a opět holky předvedly velmi kvalitní výkony, když obě překonaly 163cm a velmi lehce atakovaly 168cm. Třetí naše žákyně Eliška Buchlovská předvedla několik výborných skoků, ale hodně nevyrovnaných a tak konečnou výšku 158cm sice překonala s velkou rezervou, když další výška již dnes byla nad její síly. Rozhodně forma všech našich svěřenců před blížícím se MČR roste a tak budeme držet palce.

picasa_albumid=5845834540019669313

picasa_albumid=5845866315182482977

13.02. 2013, 06:05

V Olympii se představí tři mistři světa a Jarda Bába!!!

Nákupní centrum Olympia Brno opět přivítá nejlepší výškaře světa, aby na 18.ročníku Brněnské laťky Alfa Helicopter předvedli své umění. Startovní listina se uzavřela a na start pod Brněnskou laťku se podařilo pořadatelům z JAC Brno a Čiba sport athletic, s.r.o. přilákat tři mistry světa, když nejstarším mistrem světa je Juryj Krymarenko z Ukrajiny s osobním rekordem 234cm, dalším mistrem světa kterého mohou diváci obdivovat je exotický výškař z Baham Donald Thomas s osobním rekordem 235cm a z loňského roku je doplní juniorský mistr světa Andreiy Churyla z Běloruska. Těmto třem mistrům světa bude chtít sebrat palmu vítězství náš nejlepší výškař posledních let stříbrný z ME a bronzový z OH Jaroslav Bába, který již má limit na HME, ale rád by právě v Brně předvedl skok přes výšku 230cm. Ve startovním poli jsou i další kvalitní výškaři, když výšku 230cm v letošní halové sezóně překonal rumunský reprezentant Mihai Donisan. Poprvé se v Brně představí i závodníci z Číny a samozřejmě i domácí závodník Martin Heindl, který zatím v halové sezóně překonal 215cm a hrozně rád by v domácím prostředí překonal 220cm. Pro diváky je připraven i bohatý doprovodný program, když v hudebním vystoupení uvidíme Kristýnu Šebíkovou, která se již prokousala mezi posledních dvacet v soutěži SuperStar, dále proběhne vyhlášení nejlepších atletů Jihomoravského kraje za rok 2012, celým večerem Vás bude provázet moderátor z rádia Krokodýl Tonda Kala a hudebně celou soutěž bude burcovat tradičně DJ Klimas. Takže nenechte si ujít jedinečnou podívanou a přijďte povzbudit nejlepší výškaře světa od 17.00hod. do nákupního centra Olympia Brno.

05.02. 2013, 19:10

Startovní listina Brněnské laťky Alfa helicopter se uzavírá.

Velice rychle se blíží termín 18.ročníku Brněnské laťky Alfa helicopter 2013 a rozhodně se podařilo do soutěže mužů zajisti kvalitní startovní pole, když největšími hvězdami budou stříbrný z ME a již držitel limitu na ME do Goteborku Jaroslav Bába, další hvězda která se představí v nákupním a zábavním centru Olympia bude mistr světa Jurij Krymarenko z Ukrajiny s osobním rekordem 232cm, v letošním roce se již přenesl přes 230cm rumunský reprezentant Mihai Donisan, z Běloruska se představí juniorský mistr světa Andrej Churyla, poprvé se v Brně představí výškaři z Číny a samozřejmě domácí příznivci se mohou těšit na domácího borce Martina Heindla. Celkem se pod Brněnskou laťkou představí třináctka závodníků, kteří od 18.00hod. svedou souboj o vítězství na 18.ročníku Brněnské laťky.

03.02. 2013, 13:50

Brněská laťka 2013

Závod mužů a žen ve skoku vysokém, nákupní a zábavní centrum Olympia Brno.

 

Brněnská laťka 2013

 

Plakát akce ke stažení zde

18.01. 2013, 14:50

Brněnská laťka se po roce opět vrací do Olympie!!

Již 18.ročník Brněnské laťky Alfa Helicopter po velmi úspěšné premiéře v loňském roce v nákupním středisku Olympia se po roce opět vrací na stejné místo. Atmosféra samotného závodu je ojedinělá a diváci mají mimořádnou možnost v bezprostředním kontaktu sledovat světová esa ve skoku vysokém. Již 18.ročník proběhne tradičně v únorovém termínu a tak 12.2.2013 se v Brně představí opět světová elita jak v mužské, tak v ženské kategorii. V této době probíhají jednání o startech nejlepších závodníků a tak první jistota je pro diváky start našeho nejlepšího výškaře a držitele bronzové medaile z OH a stříbra z HME Jaroslava Báby, účastníka MS Viktora Ninova z Bulharska, účastníka ME Mihae Donisana z Rumunska a samozřejmě našeho účastníka ME juniorů, který v letošním roce přechází mezi muže Martina Heindla. v předprogramu světové výšky se představí tradičně kategorie žactva, kde momentálně máme nejlepší tři žákyně v ČR.

04.01. 2013, 06:52


Copyright © Cibasport.cz 2011